Diskuse:skupina:polska
Dyskusja na stronie
Pozdrawiam wszystkich, tych którzy pojawili się na tej stronie. Jutro (25.9.2020) wyjeżdżam w góry, gdzie chciałbym spotkać się z Rafałem.
Ze względu na fakt, że nastepne spotkanie ma być tydzień później, 5.10. wieczorem, chciałem was poinformować, że od ostatniego spotkania sprawy ruszyły do przodu.
Przede wszystkim chcę podziękować Karolowi za jego zamiar zdobycia orlego pióra za czyn z tłumaczenia. Wyznaczył siebie zadanie przełożenia na język polski tekstu Ducha lasu, ktory jest tutaj publicznie dostepny.
Wysłaliśmy przy okazji do siebie kilka maili, i ja próbowałem wyjaśnić wszystkie pytania, które do mnie przesłał. Jestem zdania, że mogły by być to interesujące informacje również dla innych. Dlatego proponuję wspolną dyskusję przez tą stronę:
https://www.thewoodcraft.org/wiki/index.php/Diskuse:skupina:polska
Nie uzywam FB. Jestem tego zdania, ze sprawy dotyczance woodcraftu maja egzystowac w przestzreni poswieconej woodcrafterskiemu ruchu.
- Jesteśmy na FB i komunikacja między nami jest bardzo dobra. Nie widzę powodu aby zmieniać stronę tym bardziej, że 11 osób jest na FB i są do tego przyzwyczajeni proponujemy abyś to Ty na naszych warunkach przyłączył się do nas. :) – Gryf (diskuse) 10. 10. 2020, 11:58 (CEST)}}
- Kody, nawiasy, hasła, język programowania? Po co, dlaczego? Zupełnie nie rozumiem z jakiego powodu trzeba się tak męczyć i tak bardzo utrudniać sobie życie. Klikam Odpowiedź, piszę treść i klikam Dodaj. Tutaj muszę uczyć się wszystkiego na nowo. Na FB są wszyscy zainteresowani. Szkoda, że Ciebie tam nie ma. – Gryf (diskuse) 11. 10. 2020, 14:49 (CEST)}}
- Wiki nie jest zwykle dyskusyjne forum. Glowna jest tresc strony. Dyskusje, ktore sa przylaczane do tych stron sa miejscami gdzie jest mozliwe rozmawiac na temat tresci strony. Dla tego tez usunolem twoj tekst na temat tlumaczenia Wyrwalskiego na miejse kam nalezy: Talk:Climbing_the_Mountain/pl. Tutaj jest dyskusja, przez ktora moga podawac swoje pytania albo wiadomosci zalogowani ludzie, ktorzy jescze nie sa czlonkami grupy
skupina:polska
. Jest to dla tego, ze chodzi o specyjalna strona ktora nie jest publicznie dostepna. Jej trescia jest lista uzytkownikow ktorzy maja dostep do materialow, ktore nie sa publiczne. – Keny (diskuse) 12. 10. 2020, 20:03 (CEST)
- Wiki nie jest zwykle dyskusyjne forum. Glowna jest tresc strony. Dyskusje, ktore sa przylaczane do tych stron sa miejscami gdzie jest mozliwe rozmawiac na temat tresci strony. Dla tego tez usunolem twoj tekst na temat tlumaczenia Wyrwalskiego na miejse kam nalezy: Talk:Climbing_the_Mountain/pl. Tutaj jest dyskusja, przez ktora moga podawac swoje pytania albo wiadomosci zalogowani ludzie, ktorzy jescze nie sa czlonkami grupy
I wlasnie dla tego odstartowalem piec lat temu serwer thewoodcraft.org – s celem, ze by dac wspolny platform wszystkim ludziom zainteresowanym woodcraftem bez wzgledu na ziemie gdzie mieszkaja i jezyk jaki uzywaja. Serwer, na ktorym by sie koncetrowaly potrzebne materialy a ktory by udostepnil kooperatywna wspolprace na ich tlumaczeniu. A do tego tez nalezy wspolna dyskusja, ktora ma tutaj mozliwoc byc jak publiczna, tak prywatna, poswiecona tylko wezkiemu kregu ludzi.
Strona skupina:polska, do ktorej nalezy ota dyskuzja, funcionuje jako lista uzytkownikow, ktorzy maja dostep do materialow, ktore nie mozna otwozyc dla wszystkich ze wzgledu na prawa. Anonimowy uzytkownik moze tylko czytac. Dla niego nie ma zaden dostep do edytacji tekstu. To jest wlasnie prywilegium rejestrowanych uzytkownikow, ze moga poprawiac co juz bylo napisane a tez pisac wlasne teksty i wkladac zdjecia a ilustraceje.
Prywatne strony, jako jest naprzyklad owa lista uzytkownikow skupina:polska, moga czytac lub edytowac wylacznie ludzie wymienioni w owej liscie. To znaczy, ze was moze przypisac do tej grupy tylko ten, kto juz na nie jest.
Dla tego wlasnie wam polecam, ze byscie zrobili siebie tutaj konto. Tylko uwaga na fakt, ze kazde konto czeka po rejestracji na akceptowane. Tylko uzytkownik s prawem byrokrata to moze zrobic a to moze chwile trwac. – Keny (diskuse) 24. 9. 2020, 10:16 (CEST)
Strony przeznaczone do tłumaczenia
- The Spirit of the Woods (Duch lasów)
- Climbing the Mountain (Wspinaczka na górę)
- Podstata woodcraftu (Podstawy woodcraftu) – artykuł Phillipa D. Fagansa, z sejmu WLA z roku 1918, opublikowany w czeskim wydaniu Ducha lasów. Nie udało się dotąd odznaleźć angielskiego oryginału.
- Milan Klimánek - Wayseeker – medajlon propagatora woodcraftu w Polsce, który był autorem i wydawcą pierwszych wydań Zwoju kory brzozowej w języku polskim.
- Leonard S. Clark: Interview – wspomienia chłopca z woodcrafterskiego byłego szczepu Sinawa, dostępne tylko dla ludzi zarejestrowanych na thewoodcraft.org
- Ernest Thompson Seton: an unforgettable personality – praca Edgara M. Robinsona o Setonie z roku 1941 dostępna tylko dla ludzi rejestrowanych na thewoodcraft.org