Kategorie:The Curtis Publishing Company

Z thewoodcraft.org

Kmenovým časopisem nakladatelství The Curtis Publishing Company byl magazín pro ženy The Ladies’ Home Journal

Tento magazín začal vycházet jako měsíčník od 16. února 1883 v pensylvánské Filadelfii pod názvem The Ladies’ Home Journal and Practical Housekeeper a vychází dodnes. Šéfredaktorkou během prvních šesti let existence magazínu byla Luisa Knapp Curtisová (21.10.1851 – 25.2.1910) manželka Cyruse Hermanna Kotzschmar Curtise (18.6.1850 – 7.6.1933), který založil společnosti The Curtis Publishing Company která jej vydávala.

Během šesti let dosáhl tento magazín měsíčního nákladu 440 tisíc výtisků, což bylo víc než slušné, ale jeho šéfredaktorku tato práce zřejmě velmi vyčerpávala, proto Cyrus Curtis hledal jejího nástupce. V dubnu 1889 oslovil Edwarda Williama Boka[1] (9.10.1863 – 9.1.1930), který tehdy patřil mezi autory Scribnerova nakladatelství a mimo jiné psal články i do Philadelphia Times, kterými zaujal Cyruse Curtise.

Bok, jako muž, zpočátku váhal jestli má takovou nabídku přijmout, ale po poradě s matkou se rozhodl tuto nabídku přijmout a od 20. října 1889 se stal novým šéfredaktorem. Přistupoval ke své práci zodpovědně, aktivně oslovoval nejznámější autory své doby a s většinou z nich navázal přátelské vztahy i v osobním životě (např. s Rudyardem Kiplingem). Dál rozvíjel prestiž magazínu, na níž byl od r. 1896 osobně zainteresován. Během svého působení se totiž sblížil s jedinou dceru manželů Curtisových Mary Luise Curtis (6.8.1876 – 4.1.1970), která patřila mezi kmenové autory magazínu již od svých 13 let, a svůj vztah zpečetili sňatkem.

V roce 1902, patřil The Ladies’ Home Journal mezi nejprestižnější magazíny pro ženy své doby. I Setonova popularita tou dobou strmě stoupala a manžele Bokovy nejspíš zaujal i Setonův experiment s chlapci z Cos Cob, protože sami měli tou dobou pětiletého syna. Nejspíš to byl důvod proč Edward William Bok oslovil Setona, jestli by o tom něco pro jeho magazín nenapsal.

R.1929 než vypukla hospodářská krize, byla hodnota majetku Cyruse Curtise odhadována na 210 miliard dolarů, což ho tehdy řadilo na 51 pozici nejbohatších lidí na světě. V té době už ale měli manželé Bokovi jiné zájmy.

  1. Edward William Bok pocházel z Holandska a r. 1921 získal Pulitzerovu cenu za autobiografickou knihu The Americanization of Edward Bok

Podkategorie

V této kategorii je pouze následující podkategorie.

T

Stránky v kategorii „The Curtis Publishing Company“

V této kategorii je pouze následující stránka.