Korzystanie z szablonu C
Jeśli Wielka Rada Orlich Piór oficjalnie wprowadza nowy czyn w Zwoju, przypisze mu nowy kod.
Używamy go jako nazwy strony w wiki TheWoodcraft.org. Utworzymy zatem nową stronę z odpowiednią nazwą kodową i zapiszemy lub skopiujemy do niej aktualne brzmienie tego czynu.
Takto vypadá text bezprostředně po nakopírování aktuálního znění činu 1I4 z el. svitku LLM, veřejně dostupného na stránkách LLM (screenshot vlevo).
Szablon {{C}}
musi być prawidłowo wstawiony i wypełniony, aby czyn pojawił się w naszej Księdze Orlich Piór w odpowiedniej grupie czynów (1I – Horolezectví, jeskyňářství).
Gwarantuje to, że czyn zostanie umieszczony w odpowiedniej kategorii czynów, a szablony, które współpracują z nazwami czynów, wiedzą, gdzie je znaleźć.
To nic skomplikowanego.
Musisz się tylko skoncentrować, aby przypadkowo nie umieścić czynu w innym miejscu.
Ale jeśli tak się stanie, świat się nie zawali, ponieważ jest to błąd, który można dość łatwo i szybko wykryć na stronie grupy czynów.
(Szablon {{TBC}}
działa bezpośrednio z kryptonimem strony.)
Szablon {{C}}
działa z 4 atrybutami pozycyjnymi.
Spośród nich pierwsze trzy są oparte na przypisanym kodzie czynu.
- Pierwszym atrybutem jest liczba światła, do którego należy ten czyn, która nigdy nie będzie wyższa niż 4, bo są tylko 4 grupy świateł. Ale w przypadku mistrzostw ten atrybut będzie pusty.
- Drugi to lista grupy czynów. Atrybut ten będzie również pusty w przypadku mistrzostw.
- A trzeci to numer seryjny czynu z tej grupy czynów. W przypadku mistrzostw zamiast numeru podaje się kryptonim mistrzostw pisany małymi literami.
- A czwartym atrybutem jest nazwa czynu, który na razie zostawimy bez zmian.
W tym formularzu treść strony mogłaby już zostać zapisana, ale ponieważ naszym celem jest również linkowanie do źródeł, szablon {{EROLL}}
jest zawsze używany po wstawieniu tekstu czynu.
Dba to (między innymi) o wygenerowanie bezpośredniego linku do strony Zwoju Ligi, z której zaczerpnięto aktualne sformułowanie.
{{EROLL}}
nie jest używany, ponieważ w obecnym brzmieniu czeskiego Zwoju LLM nie stosuje się kryptonimów mistrzostw.
I nie wszystkie mistrzostwa, jakie kiedykolwiek zostały przyznane w historii, też się tam znajdują.