Pokračování textu ze strany 23
To jsou myšlenky a zkušenosti, které vedly k utvoření Zálesáckých Indiánů v roce 1902. Šli jsme směrem života v přírodě a her, uznávajíce pudy člověka jako sílu, která může býti nanejvýš tvořivá za dobrého vedení; a mnohý hoch, jenž byl zřejmě předurčen k žaláři svou divokou žádostí bujných vyražení, dostal vše, čím pud jeho ho sžíral a přece stal se ryzím občanem. Hnutí rostlo prudce. Potřeboval jsem pomoci rádců. Tak na vyzvání dr. Luther H. Gulick, E. M. Robinson z Y.M.C.A., James E. Sullivan, odborník tělocvičný, dr. Henry van Dyke a jiní se připojili ke mně. Hnutí zcela přijali za své Chautauquas a tábory chlapecké i dívčí.
R. 1904 šel jsem s ním do Anglie, avšak s malým úspěchem. Bylo třeba je přizpůsobiti anglickému prostředí. R. 1906 setkal jsem se tam s generálem Baden-Powellem a ten přijal místo mezi mými rádci Od počátku velmi se zajímal a hleděl přizpůsobiti je britským podmínkám.
31. října 1906 Baden Powell poslal mi předběžnou zprávu o Boy Scouts, které mínil rozšířiti v Anglii. a dodal: »Uvidíte, že zásady naše se jeví prakticky totožny, leda že mé nevyžadují nutně své vlastní organisace.« 24. června 1908 psal: »Pokračujeme podle mého schematu, podobně jako vaši Zálesáčtí Indiáni.«
Zálesácká indiánská myšlenka byla zavržena, zavedeno vojenské značení a organisace místo kmenového zřízení, a světu předložena r. 1908 jako The Boy Scouts. ..text pokračuje