Pokračování textu ze strany 19
… do vody, – asi jako holubí vajíčko, ale muselo to vykynout až v té vodě”, zbytečně se hájil, protože knedlíky byly andělské, od Inka naučené, ale příště – obávám se – je bude Veverčák dělat ve velikosti mravenčího vajíčka.
Náš krátký tábor ještě bohudík neměl končit, a tu přišel od drahého Mývala lístek s rozkazem: Zařiďte – Opatřte – vyřiďte – nakupte – připravte – nasekejte asi 75 týpíovek – přijede asi 15 Bratislaváků – v pátek, t.j. pátý den našeho táboření.
Složil jsem lístek a chodil po táboře. Kolem běhal Filosof, uklízel celý upocený těžké klády od kuchyně a zpíval si na známou melodii z Figara: „Filosof sem, Filosof tam, Filosof pro mléko, Filosof pro klády, Filosof sem, Filosof tam.” – Bylo to tak, jak zpíval. Nalítal se pro blaho tábora s obětavostí příkladnou.
Zamyslil jsem se: Vymohl jsem si pro kmen první táboření na Stvořidlech, aby si hoši museli udělat všechno sami – postavit týpí, kuchyni, tábořiště, aby něco tvrdého zkusili, aby měli z tábora radost, že je jejich dílem. Ale toto bude příliš velký úkol. Vzal jsem sekeru a šel štípat dříví.
Druhý den ráno jsem na pau-vau přečetl Mývalův lístek a vyzval dobrovolníky na kácení týpíovek a další na ostatní práce. Všichni, udření, bez hlesu zvedli ruce. Přijeli hoši z Bratislavy a mile překvapili ..text pokračuje