Stránka:vavrda1979.djvu/22

Z thewoodcraft.org
Tato stránka byla ověřena


Pokračování textu ze strany 21

President USA Theodore Roosevelt námět uznale oceňuje: “portrét vlka je nejlepší, jaký jsem kdy viděl” a kopii obrazu zakupuje pro svou galerii,
1896
Mezi umělce amerického původu přichází v Paříži Američan Curtis jako mecenáš a zakupuje řadu prací. Pomáhá tak umělcům v jejich hmotných nesnázích. I Seton dostává vítanou částku za odprodané obrazy. Z toho může uhradit další pobyt v Paříži.
Do tvůrčího Setonova života vlivně zasahuje Grace Gallatinová. 1. června uzavírá Seton sňatek s Grace a odjíždí do New Yorku. Slaďují se společné zájmy a Grace povzbuzuje, aby Seton dal praktické životné formy svému woodcraftu.
Grace pomáhá Setonovi uveřejnit v různých časopisech první uvedení praktik woodcraftu do veřejného života.
1898
Seton se setkává a radí s Rudyardem Kiplingem (1865 – 1936) jak uskutečnit plány o woodcraftu, Kipling zrazuje Setona od napsání slovníku woodcraftu, doporučuje spíše formu povídky. Seton radu přijímá a hned ji uskutečňuje.
R.1898 vyšly první Setonovy povídky o zvířatech v amer. nakladatelství Scribner's Sons. Největšího úspěchu dosáhla kniha “Divoká zvířata, jež jsem poznal” (Wild Animals I Have Known) a stala se bestsellerem. Ve svém oboru patří dnes mezi knihy klasické.
1901
Napsal Seton pro Ladies' Home Journal článek o woodcraftu s tendencí přímo vyvolat konkrétní hnutí mládeže a organizovat zvláštní skupiny.
1902
vyšel zvlášť významný článek “Woodcrafterští Indiáni”. Chlapci se měli přiblížit Indiánům pro jejich charakterové vlastnosti. Proto pro činovníky Woodcrafterských Indiánů a jejich skupiny byla volena originální indiánská pojmenování. Ve zmíněném Ladies' Home J. roč. XIX. vycházejí v každém měsíci konkrétní výchovné pokyny pro činnost chlapců. Látka byla shrnuta do sedmi statí, které tvořily ..text pokračuje