Stránka:bw-tom6.djvu/146

Z thewoodcraft.org
Verze z 15. 2. 2021, 13:40, kterou vytvořil Tuwanakha (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Tato stránka byla zkontrolována


Pokračování textu ze strany 145

… zůstalo vše na úrovni představ a velkých plánů. K realizaci oficiálního mezinárodního seskupení —- unie, federace, svazu - nikdy nedošlo a druhá světová válka už jen definitivně uzavřela tuto utopickou kapitolu.

Po druhé světové válce a zvláště po roce 1950 dochází prakticky k zmrazení mezinárodních kontaktů - jak z důvodu ústupu hnutí. ve světě, tak z důvodu nucené izolace východoevropských zemí.

Nový impuls nastává až s obnovením Československé Ligy lesní moudrosti v roce 1990, která navazuje kontakty s Anglií (0. W. C. - po návštěvách na českých táborech se dospělo až k výměnnému táboru v Anglii r. 1994), s Jugoslávií, USA (Woodcraft Rangers, kde čeští woodcrafteři opakovaně vypomáhali v letním campu) a posléze i s Kanadou. Nejdůležitější však je, že na impulsy reaguje i Setonova dcera, paní Dee Seton Barber v Novém Mexiku. Seton Village se tak stává (opět či poprvé?) opravdovým informačním centrem světového woodcraftu. Od roku 1992 zde vychází mezinárodní woodcrafterská ročenka, do které přispívají autoři z několika zemí. Od roku 1994. zde vychází bulletin Greenleaves pro USA a Kanadu, na kterém spolupracuje kanadský Carberry Woodcraft Circle. V roce 1993 založená Nadace E. T. Setona, v roce 1994 přejmenovaná na E. T. Seton Institute, má poradní sbor, tvořený zástupci ze Severní i Jižní Ameriky, Evropy a dokonce i Japonska.

Na rok 1996, rok 50.výročí úmrtí E. T. Setona, se připravuje mezinárodní woodcrafterský sněm. Měl by se konat v České republice.