Diskuse s uživatelem:Fleri

Z thewoodcraft.org

Vítej ve wiki portálu thewoodcraft.org! Doufáme, že tady a najdeš informace, které tě budou zajímat a časem sám budeš chtít pomoci. Proto je pro seznámení s wiki a jejími možnostmi nejlepší nakouknout nejdřív do nápovědy.

Jinak toto je tvoje diskuzní stránka. Pokud si sem někdo něco napíše, tak se ti ihned po tvém přihlášení do wiki začne na jejích stránkách zobrazovat upozornění, dokud si to nepřečteš. Totéž platí i pro diskuzní stránky ostatních uživatelů.

Pokud ale budeš chtít někomu napsat tak, aby obdržel zprávu pokud možno ihned, využij volbu "Poslat email", která se v menu objeví při otevření jeho diskuzní, či uživatelské stránky.

Aktuální přehled registrovaných uživatelů najdeš mezi speciálními stránkami viz Special:Userlist Tuwanakha (diskuse) 10. 3. 2021, 20:00 (CET)

Witaj na wiki thewoodcraft.org

Jak bedzies mial jakies pytania, pis prosze do mnie. Keny (diskuse) 11. 3. 2021, 11:04 (CET)

Pierwsze edytacje

Gratuluje! Mam wielka radosc, ze sie pojawil nastepny wspolpracownik z Polski. Juz bardzo intenzywnie mysle o tym, w jaki zposob zalatwic idealne warunki do prezentacji polskiej tresci przez glowna strone. Tak ze by bylo od razu widno, ze takie teksty tutaj sa. Polecam obejrziec kategorie Kategorie:Literatura polskaKeny (diskuse) 12. 3. 2021, 12:21 (CET)

Komunikacja w ramach grupa polskich czlonkow thewoodcraft.org

Przyjacielu, chcialem podac wiadomosc, ze wast juz z Polski czterech a to jest okazja do tego, ze by mialo sens zorganizowac on-line spotkanie, przez ktore bysmy mogli wspolnie zkonzultowac sprawy, ktore by mogly byc interesujace nie tylko dla ciebie.

Wlasnie dla ulatwienia komunikacji nainstalowalem dzis rozserzenie, ktore umozliwia jednym razem zapisanie wiadomosci do grupy uzytkownikow. Bardzo bym chcial, ze by tutaj bylo miejsce dla Polakow zainteresowanych pusczanstwem, przez ktore by mogli wspolnie wymieniac informacje i nie tylko korzystac z literatury tutaj zawieszone. Ale tez tworzyc materialy nowe, i we wspolnych dyskuzjach ksztalcic swoja wiedze na temat pusczanstwa – woodcraftu, i nawiazywac kontaktow miedzy soba. Pozdrawia – MediaWiki message delivery (diskuse) 12. 3. 2021, 20:46 (CET)

Cześć!

Dziękuję za powitanie, gdzie mam do Ciebie pisać? Tutaj? Czy mogę po polsku? :P

Mozes spokojnie pisac po polsku. S czytaniem nie mam problem, ani z debata przez wideokonferencje. Nie znam sie tylko na regulach polskiego jazyka. Pisze mniej wiecej inuitywnie. Kontaktowac mnie mozes wiecej drogami. Mozes napisac na moja strone dyskusyjna, ale mozes tez napisac do mnie mail przez strone uzytkownika. Wlasnie dla tego zaproponowalem zorganizowanie wspolnej konferencji przez jit.si, ze bysme sie mogli w ramach ekipy polskich wspolpracownikow umowic co i jak robic. Zadnej granicy mniej wiecej niema, kazdy moze robic edytacji gdzie usadzi ze jest to potrzebne. Jak zrobi bledu, to nie wazne, naprawi ktos inny. Jak cos nie wies, jest najlepiej sie zapytac przeze mnie, albo tez moze przez Rafala. Juz sie oryentuje wiecej niz przed 14 dniami, dla tego ze wlasnie zrobilismy kilka wzpolnych rozmow przez jit.si – Keny (diskuse) 14. 3. 2021, 23:21 (CET)

Wspolna rozmowa przez jit.si

Chlopaki, proponuje na wtorek, 19:00 godzine wspolna wideokonferencje przez adres https://meet.jit.si/keny

Nie bede zadnego hasla, tylko chyba zaktiwizuje "czekanie w przedsali". Glownym celem jest ustalic regule i mechanismy ze by bylo jasne jak sie co robi. Jest tutaj duzo manualow, ale glownie po czesku. Mniej wiecej z uzyciem translatora byscie mogli dac siebie rady. Z konferencji przez jit.si chce korzystac przedewszystkim dla tego, ze mozemy wspolnie obejrzec jak okna z wiki a ja bede mogl wyjasniac jak sie co robi. Takze zbierajcie temata, ktore was mecza i we wtorek! User:KenyMediaWiki message delivery (diskuse) 14. 3. 2021, 23:37 (CET)

Korektura strony Biblioteczka Walden

Fleri, moze miec na ciebie prosbe? Jak wies, nie jestem polakiem, ale napisalem tekst na stronie, a chialem poprosic, czy bys nedopelnil ogonki, a zkorygowal slowa, ktore nie sa polskie tak, ze by zostal zachowany sens. Jest to dla mnie bardzo wazne, dla tego ze normalnie bym to napisal po czesku, ale chcialem ze by to bylo tlumaczone z polskiego origynalu dla tego ze ten tekst pisalem weglud swego najlepsego sumiena. Dziekuje za twoja pomoc. Keny (diskuse) 18. 3. 2021, 09:48 (CET)

Fleri, chcialem ci podziekowac za twoja robote na stronie Kategorie:Biblioteczka Walden. Jak tam popatrzys to uwidzis wlasnie dla ciego to jest dla mnie takie wazne. Tlumaczenie jest mozliwe dopiero, jak jest strona mniej wiecej zrobiona w calosci. Teraz jest chyba zrobione z polowy. Ale jak bedzie skorygowany ten ostatni text, bedzie tez przetlumaczony.
Jest to wazne tez dla tego, ze musze dokladnie opisac postupy jak sie co robi na stronie Uživatel:Keny/ Multijazyčná wikim wlasnie dla tego, ze by ja bylo tez mozliwe przetlumaczyc, ale teraz odwrotnie. Z czeskiego jazyka na polski. Ze by bylo jasne co wszystko jest potrzebne ze by taka strone bylo mozliwe tlumaczyc. Nie jest to trudne, ale trzeba troche cos o tym znac. I to jest wlasnie moim zadaniem przygotowac materialow dla ludzi ktorzy tutaj beda chcieli publikowac swoje wlasne teksty. Jestescie pionierami. Bylo by swietne, jak by sie udalo przyciagnac mladych. Jest tutaj wiele swietnych inspirujacych tekstow, pisanych po czesku albo angielsku.
Mam nadzieje, ze Ryszardzie sie uda dokonczyc tlumaczenie Dwoch dzikusow, ktore finansuje Rafal. Tak ze by nastepny rok mogla byc ta ksiega wydana. Bo to jest nawazniejsy tekst Setona ktory demonstruje jego wyobrazenie o tym jaki by wlasnie mial byc cel i zposob wychowania mlodziezy.
Jestem bardzo ciekawy az sie jednego razu spotkam nie tylko z toba, ale tez z twoja druzyna. Nie wiem czy ogladales strony, ktore sie mnie dotycza, ale Bratříci_(Ostrava), to byla druzyna, gdzie sie poznalem z Kilim. To juz istnial sczep Kategorie:kmen Ondatra (Spálov), ktory byl wlasnie ustalony na podstawie Dwoch dzikusow. Do dzis jestesmy zwiazani. Mam nadzieje, ze jak bedzie ta ksiega przetlumaczona i dostepna, ze w Polsce tez powstana takie sczepy.
Keny (diskuse) 19. 3. 2021, 17:15 (CET) (znow bedzie online we wtorek w ten sam czas, na tym samym URL)

Idea woodcraftu w biegu czasu. Kronika ruchu woodcrafterskiego na zdjęciach 1902-2022

Chciałam zwrócić też twoją uwagę na to, że są tutaj przygotowane do tłumaczenia strony (Zobacz strony w kategorii Kategorie:Lesní moudrost v proměnách času), które są treścią księgy Idea woodcraftu w biegu czasu. s podtytułem Kronika ruchu woodcrafterskiego na zdjęciach 1902-2022. Teraz są dostępne tyłko użytkownikóm TheWoodcraft.org, ale kiedy nowy druk zostanie zakończony (na początku przyszłego roku, jak sądzę), będą one dostępne publicznie. Teraz biegnie aktywne tłumaczenie na angielski, które robi Andrea – dziewczyna z Czech, która studiuje w Polsce translatorykę.

Treść owe księgy jest z wielkej części ustalona na tekstach, które były (po czesku) napisane tutaj – jest to celowy zamiar, dla tego że to ma być fotograficzny sprzewodnik historią woodcraftu, który przedstawia wszystkie formy jakie miał ruch woodcrafterski w ciągu przeszlych 120 lat. Jest to podsumowanie informacji ogółnych o historii ruchu dla ludzi którzy nie wiedzą co siebie pod terminem woodcraft wyobrażić.

Narazie biegną też prace na aktualnej elektronicznej wersji Zwóju, z której będzie możliwe zrobić też wersje drukowaną. Dzięki zaangażowaniu Rafała macie do dyspozycji kompletne polskie tłumaczenie podstawowego manualu Postupy pro překlad Svitku, w którym jest określone w jaki zposób się przygotuje treść wiki do tłumaczena. Jest to bardzo cenna robota, dla tego, że wyjaśnia wiele specyfik TheWoodcraft.org, którymi się wyróznia od Wikipedji a innych WikiMedia projektów.

-- MediaWiki message delivery (diskuse) 19. 9. 2022, 13:09 (CEST)