Nápověda:Uživatelská stránka

Z thewoodcraft.org
Přehled nápovědy
Editace obsahu
Pro thewoodcraft.org
Knihy
Systém wiki
Zabezpečení stránek
Zásady

Po úspěšné registraci a přihlášení do wiki má každý uživatel k dispozici ve jmenném prostoru Users svou uživatelskou stránku a paralelně k ní i stránku diskuzní, přes kterou může vést veřejnou komunikaci s dalšími uživateli wiki.

Diskuzní stránka

Při založení účtu se do této stránky vloží automaticky první příspěvek s uvítacím textem.

Obsah diskuzní stránky se edituje úplně stejně jako obsah každé jiné wiki stránky. Rozdíl je v tom, že pokud někdo nějakým způsobem upraví diskuzní stránku uživatele, dojde jejímu vlastníku e-mailem automatická notifikace a navíc se mu začne v záhlaví stránek začne zobrazovat upozornění, že má novou zprávu.

obrázek

Uživatelská stránka

Svou uživatelskou stránku si může zpracovat každý dle své libosti, ale je doporučeno, aby si do ní vložil šablonu {{USER}} a doplnil do ní informace, které uzná za vhodné.

Pro zvýšení uživatelského komfortu je v této wiki implementovaná šablona {{content}}, díky které může fungovat také jako blogovací systém. Použití je jednoduché. Stačí, aby si uživatel tuto šablonu vložil do své uživatelské stránky a zvolil kategorii do jaké bude kategorizovat svoje články.

V případě blogu je vhodné zakládat tyto články jako podstránky uživatelské stránky. Jako příklad bych uvedl kupř. článek Uživatel:Willy/_Váček z_choroše. Články tohoto uživatele ze kterých se uživatelské stránce User:Willy zobrazují pouze jejich názvy a perexy, jsou jsou podstránky, kategorizované do kategorie Kategorie:Willyho.

Aby se v titulku podstránky zobrazoval čistě název podstránky Váček z choroše, a ne její plná cesta Uživatel:Willy/_Váček z_choroše, má tato podstránka ve svém kódu hned zkraje uvedenou šablonu {{TITLE}}, která se o to postará. Využívá se při tom malého fíglu a to, že název podstránky začíná mezerou (v URL zastoupenou podtržítkem).

Diskuze pod články

Pod těmito články lze díky integrovanému rozšíření LiquidThreads také vést diskuze.

Bez něj by totiž bylo možné vést diskuzi k obsahu pouze v rámci paralelních diskuzních stránek, což ovšem vyžaduje alespoň minimální znalost wiki syntaxe a dodržování pravidel pro editaci. Údržba příspěvků na takové stránce navíc klade mnohem větší nároky i na moderátora diskuze.

Rozšíření LiquidThreads v mnoha směrech práci s diskuzí usnadňuje:

  • Diskuze je spojena vždy s konkrétní stránkou a lze ji kdykoliv vypnout, nebo zapnout.
  • Má-li stránka více jazykových mutací, jsou dizkuze pro každou z nich vzájemně nezávislé.
  • Diskuzní témata se zobrazují přímo pod obsahem stránky o kterém se diskutuje a pokud to moderátor diskuze nezakáže, mohou diskutovat i anonymní uživatelé
  • Diskuzi může moderovat každý registrovaný uživatel
  • Moderátor může podle potřeby příspěvky v diskuzi přeskupit a zbytečné příspěvky vymazat.
  • Výchozí řazení témat příspěvků je podle času poslední reakce, ale toto řazení témat si může každý návštěvník stránky po libosti přeskupit.
  • Pokud do diskuze přispěje registrovaný uživatel a ponechá volbu sledování stránky, přijde mu - pokud v diskuzním vlákně zareaguje někdo jiný - notifikace na mail a navíc se mu zobrazí v záhlaví informace o tom, že na něj čekají nepřečtené zprávy.
PoznámkaK tomu aby zprávy nebyly označené trvale za nepřečtené je nestačí jen přečíst, ale musí být prostřednictvím stránky xxx nebo yyy označené za přečtené