Pokračování textu ze strany 58
… dane mu polecenie. Skaut, który by skłamał, lub nie przyłożył wszelkich starań, aby w granicach ludzkiej możliwości wywiązać się jaknajlepiej ze swego zadania, traci „życie,“ to jest odznakę godności skauta.
2) Skaut przyrzeka być wiernym ojczyźnie, zwierzchnikom i tym, u których pracuje, bronić ich od napaści i występować przeciwko tym, którzy źle o nich mówią.
3) Skaut winien być pożytecznym i okazywać innym pomoc, dlatego też na znaczku swoim nosi specyalny węzeł, który ma mu przypominać, że codziennie musi zrobić przynajmniej jeden dobry uczynek, jak np. nakarmić głodnego psa, napoić konia, podać rękę starcowi przy przejściu przez ulicę podczas wzmożonego ruchu kołowego i t. p., a przedewszystkiem winien dokładnie i sumiennie spełniać obowiązki swojego stanu, stawiając je ponad swoją wygodę, przyjemność, a nawet ponad własne bezpieczeństwo.
4) Skaut jest przyjacielem całej ludzkości i bratem wszystkich innych skautów niezależnie od ich pochodzenia lub klasy społecznej, do której należą. Ideał taki przedstawił znany pisarz angielski Rudyard Kipling w swej znanej, też i na język polski przetłómaczonej, lecz, niestety, zbyt mało u nas przez młodzież czytanej powieści p. t. „Kim,” w której bohater, młody chłopiec angielski, wychowany wśród hindusów, nazwany został przez nich „małym przyjacielem całego ..text pokračuje