Pokračování textu ze strany 74
… přepadá. Střelivem jsou sněhové koule. Kdo zasažen, padne. Poctivost! Soudce!
12. Uprchlík v Sibiři. Skaut běží napřed (po sněhu), nebo sypaje barevné papírky (koriandoli), až najde úkryt. Za 20 minut četa za ním. Uprchlík hází po nich koulemi, v létě hadrovými míči; koho zasáhne, je mrtev. Uprchlík musí býti zasažen třikrát.
13. Zajíci. Tři zajíci vyjdou ráno. Po snídani četa za nimi. Určené hřiště v přesných mezích. Kdo uvidí — třeba dalekohledem — zajíce, hvízdne silně a vztyčí vlajku. Zajíc chycen, ví-li lovec, kdo jím je (pozná-li jej). Všechny úkryty dovoleny. Určitý čas konec, kdo nechycen do té doby, vyhrál.
14. Velryba. Zhotovena z klády; dva čluny vyjedou proti ní — přístavy opodál. Kdo nejdříve u ní, harpunuje a přiváže ji k člunu a dovleče do přístavu. Protivník dohoní, harpunuje. Přetahování. Kdo koho přetáhne domů? Vše závisí od kázně!
15. Zvědové. Vůdce má mapu, skauti jen kompasy (nebo i bez nich). Vůdce určí každému přesný směr, dálku, kam má dojíti (na př. 2 km.) nebo čas chůze (na př. půl hod.) . Skaut dojda, udělá mapu místa, zprávu o okolí, určí polohu několika vesnic, hor, kostelů a jde zpět. Vůdce, kontroluje přesnost ušlé délky, místo, kam došel, správnost náčrtku a zprávy. Úkoly další: udání, k čemu a jak pěkně se kde kraj pro četu hodí.
16. Medvěd. Velký hoch. Na zádech má měchuřinu, v ruce slaměný provaz, peška. Tři doupata, kde je bezpečen. Přebíhá. Hoši pěšky a klobouky nepřivázány. Hoši medvědu rozbíjí měchuřinu, medvěd jim sráží klobouky. Obrana uhnutím, ale ne rukou. Klobouk nedržet rukou. Je-li klobouk dole, je lovec zabit. Prasklý měch — ulovený medvěd.
17. Špehoun. Špehouni jdou ven, když jim ukázán drobný předmět (mušle, mašlička, mince, papír, prsten atd.) . Předmět polož na místo, kde jej lze dobře vidět, ale nenápadně. Špehoun jej musí nalézti, ale neřekne nic, ..text pokračuje