Pokračování textu ze strany 89
… v ní, vede je k aktivní ochraně životního prostředí i změně hodnotového systému konzumní společnosti.
Pokud jde o aktualizaci a rozšiřování obsahu Svitku březové kůry, bude potřeba přistupovat velmi uvážlivě k zvolené formě a způsobu případných změn (doplňků, úprav), aby se udržela náročnost i atraktivní činnost woodcrafterských sdružení a zároveň aby se LLM dokázala vyjádřit i k naléhavým problémům, sužujícím dnešní generaci, degradujícím přirozené struktury společnosti a ohrožujícím samotnou existenci člověka.
Formy činnosti woodcrafterů by se měly zaměřit nejen na ideální vzor, který Seton postavil před severoamerickou mládež, tedy na kulturu indiánů plání, ale pokračovat i v tom, čeho dosáhly předcházející generace woodcrafterů působící na Slovensku, a navázat na úspěšné rozvíjení staroslovanských tradic a hledání dalších vzorů v kulturách starověkých národů, především těch, které svým životem byly vázané na hluboké lesy střední a severní Evropy.
Na konci roku 1994 měla LLM-WLS oficiálně registrovaných 79 členů. Nadějně se formují tři nové kmeny – v Popradě, Bratislavě a Považské Bystrici (kmen Tanšnapila, založený v lednu 1995). K úkolům budoucnosti patří i rozšíření členské základny a rozvoj práce s mládeží. LLM-WLS však nebude mít snahu získat nadměrně velký počet členů za každou cenu, ale lidi, kterým se příroda a lesní moudrost stane náplní, součástí a smyslem života.